fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло до 29 степени!

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло до 29 степени!

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 23 до 29 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време со зголемена облачност попладне и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 26 степени.

Во наредите денови времето ќе биде стабилно и сончево, освен во четврток кога се очекува преодно дестабилизирање со локален пороен дожд и грмежи претежно во северните и источните делови од земјата. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.