fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Протести по одлуката на претседателот Иванов, Хан со сомневање за кредибилни избори (ФОТО)

REUTERS

Актуелно

Протести по одлуката на претседателот Иванов, Хан со сомневање за кредибилни избори (ФОТО)

Одлуката на претседателот Иванов да ги запре сите кривични постапки против лица од власта и од опозицијата предизвика протестите на повеќе локации во Скопје.

Граѓани протестираа пред Народната канцеларија на претседателот Иванов, како и пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Протести имаше и пред седиштето на СДСМ.

Одлуката на претседателот Иванов предизвика и критики не само од опозициските партии предводени од СДСМ, туку и од ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, како и од еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и странските мисии во Скопје.

0,,19182583_403,00[1]

Според нив, постапката на македонскиот претседател ги загрозува изгледите на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО. Хан изрази сомневање дека во такви околности претстојните парламентарни избори би можеле да бидат и кредибилни.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.