Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прва Парада на гордоста во Косово на 10-ти октомври

Балкан

Прва Парада на гордоста во Косово на 10-ти октомври

Првата Парада на гордоста во Косово ќе се одржи на 10-ти октомври во Приштина, под слоганот „Во името на љубовта”, објавија косовските медиуми.

Парадата ќе почне во 11:30 часот и ќе се движи по главните улици на Приштина, од плоштадот Скендербег, преку плоштадот Мајка Тереза до пазарот Захир Пајазити.

Предвидено е на крајот на парадата да се одржат кратки говори и културно- уметничка програма.

Во изминатите три години на Косово се одржаа три маршеви на ЛГБТ популацијата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.