fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Саем за вработување и кариера „Контакт 2015“

Маркетинг

Актуелно

Саем за вработување и кариера „Контакт 2015“

Саем за вработување и кариера „Контакт 2015.“ ќе се одржи денеска на Технолошко-металуршкиот факултет во организација на студентските парламенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии, на Факултетот за информатички науки и компјутерско инжинерство, на Машинскиот и Технометалуршки факултет.

Саемот ќе го отвори заменик-министерката за информатичко општество Марта Арсовска-Томовска.

Целта на настанот е да ги поврзе работодавците со студентите, преку овозможување директна промоција на компаниите, како и претставување на искуството и знаењата на студентите.

КОНТАКТ е саем за вработување и пракса, кој им овозможува на студентите да се запознаат со можностите кои ги нудат компаниите на пазарот, преку директен контакт со претставниците од компаниите. На тој начин, студентите би се запознале со начинот на работа на компаниите и условите кои треба да ги исполнуваат за вработување или добивање практикантска работа.

Компаниите кои ќе учестуваат на овој настан, преку стекнување увид во знаењето и вештините на студентите, на лесен начин ќе може да направат една селекција на кадарот кој им е потребен и им се овозможува еден брз и лесен пристап до  профилот на студентите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.