Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силен земјотрес во Охрид почувствуван и во Скопје

Вести

Силен земјотрес во Охрид почувствуван и во Скопје

Силен земјотрес до јачина од 5 степени и интензитет од 7 степени го погоди Охрид.

Земјотресот беше почувствуван и во главниот град Скопје.

Според првичните информации земјотресот се случил на 12 километри североисточно од Охрид, на длабочина од 10 километри.

Се уште нема информација за евентуални штети.

 

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.