Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мај – Меѓународен месец на милениците

Скопје

Мај – Меѓународен месец на милениците

Мај – Меѓународен месец на милениците

Во месец мај, во нашиот календар го заокружуваме значењето за милениците во животот на луѓето. Одбежување на овој месец значи и оддавање важност, подигнување на свеста за градење одговорно сопствеништво и грижа кон милениците.

Прифатилиштето на ЈП Лајка изминатите месеци направи значаен исчекор во подигнување на културата за вдомување на бездомни кучиња, вдомувајќи над 100 прекрасни кучиња на територијата на град Скопје.

Нашата мисија продожува понатаму со организирање на кампањи и отворени денови за љубителите на кучиња, преку кои ги едуцираме и информираме граѓани за важноста од грижата кон бездомните животни, придобивките од вдомување и чување на миленик, придобивките по здравјето на милениците и општото јавно добро со цел намалување на бројот на напуштени животни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.