fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Слаб одзив на гласањето во дијаспората

Маркетинг

Вести

Слаб одзив на гласањето во дијаспората

Според прелиминарните податоци на ДИК одзивот на гласачите во дијаспората е 39,90 %. Или од 20.571 запишани гласачи, гласале 8.208 македонски граѓани во странство.

Според измените во Изборниот законик, пратеник од дијаспората, од Изборната единица 7 мора да има освоено најмалку 6.500 гласа, па оттаму мали се шансите исселениците да имаат свој претставик во парламентот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.