Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и студено на првиот ден од зимата

Вести

Сончево и студено на првиот ден од зимата

На првиот ден од зимата времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од минус два до пет степени.

Во Скопје слично време со максимална температура до три степени.

И во петок ќе се задржи суво и студено време со ниски утрински температури, додека ново зголемување на облачноста се очекува веќе од сабота. Во северните делови и на планините ќе има повремен слаб снег. Ќе дува засилен северен ветер.

Од недела повторно следува период на стабилно и суво време, а од понеделник дневните температури ќе бидат во пораст.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.