fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево претпладне, нестабилно време попладне

Актуелно

Сончево претпладне, нестабилно време попладне

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Температурата ќе достигне до 33 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.