fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Актуелно

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Температурата ќе достигне до 33-от степен.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник кон крајот на денот и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.