fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со мала до умерена облачност – утре невреме со пороен дожд и грмежи

Вести

Сончево со мала до умерена облачност – утре невреме со пороен дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи осум до 17 степени, а дневната од 21 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 11, а дневната до 30 степени.

Во недела ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а не е исклучена и појава на невреме со град и засилен ветер. Потоа следува стабилизирање на времето со покачување на дневната температура

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.