fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со ниски утрински температури

Актуелно

Сончево со ниски утрински температури

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 12 до 19 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

До четврток времето ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури. Во четврток попладне ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта и во петок претпладне ќе има слаби врнежи од дожд, особено во западните и во северните делови од земјава.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.