Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Подметната бомба во џип на скопски бизнисмен ги вознемири жителите на Ново Лисиче (ФОТО)

Актуелно

Подметната бомба во џип на скопски бизнисмен ги вознемири жителите на Ново Лисиче (ФОТО)

Според информациите пренесени од порталот ДоказМ, запален џип синоќа ги вознемири скопјани. Неофицијалните информации велат дека станува збор за подметната бомба под џипот на сопственикот на познатиот ланец за брза храна Вили.

Порталот ги пренесува информациите повикувајќи се на податоци добиени од сестрата на сопственикот, инаку позната водителка, која пишува дека семејството се сомнева дека станува збор за напад на позната група која подолг период им барала рекет и се заканувала.

Запалено било возилото „гранд чироки“ со скопски регистарски таблички, сопственост на Г.Д. (39). Запалено било уште едно возило, најверојатно како последица на пожарот на џипот, „фиат уно“ со скопски регистарски таблички, сопственост на А.М. (33).

Од полицијата сѐ уште нема официјални информации за случајот.

Инаку, експлозијата се случила во непосредна близина на редакцијата на Популарно.мк.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.