fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со температура до 21 степен

Актуелно

Сончево со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево и потполо, а во западните делови со мала локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 15 до 21 степен. 

Во Скопје слично време со температура од два до 18 степени.

До вторник ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник кон крајот на денот се очекува локално зголемување на облачноста и слаб дожд. Локални врнежите од дожд ќе има и во среда кои ќе условат пад на дневните температури за околу  3 до 5 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.