fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со температура до 26 степени

Актуелно

Сончево со температура до 26 степени

Времето претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево. Во западните делови ќе има мала до умерена облачност, но претежно висока. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец, кој попладне ќе го промени правецот во југоисточен.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 16 до 26 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец, но кон крајот на денот ќе го промени правецот во југоисточен. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 23 степени.

Следува период на стабилно, суво и доста топло време за овој период од годината.

В недела и во првите два дена од наредната седмица ќе преовладува доста топло време, на повеќе места температурата ќе се искачи и над 30 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.