fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Споредба на излезноста на изборите во 2014 и 2016 година

Маркетинг

Вести

Споредба на излезноста на изборите во 2014 и 2016 година

Потсетуваме според Државната изборна комисија до 13 часот на гласање излегле 34,43 проценти од вкупните гласачи – само за споредба на изборите во 2014 година ова е зголемување за околу 4 процентни поени.

Тогаш до 13 часот гласаа 30,74 проценти од гласачите.

Споредбено со парламентарните избори во 2014 година и 2016 година по изборни едници, разликата е следна:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.