fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ СНЕГ: Снежен пејзаж на Попова Шапка (ФОТО)

ФОТО: СИТЕЛ

Актуелно

СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ СНЕГ: Снежен пејзаж на Попова Шапка (ФОТО)

Студениот бран најавен од метеоролозите го донесе третиот снег во Македонија. Попова Шапка повторно е покриена со бела покривка.

Според информациите, скијачкиот центар, хотелите, патеките се покриени со снежна покривка од 3-4 сантиметри.

Како што утринава јавија од УХМР, времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе преминуваат во снег.

14876531_1307987562579825_1164817852137479105_o

ФОТО: Сител

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.