Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СТУДЕНО И ВЕДРО: Температурата ќе се движи од -15 до 4 степени

Вести

СТУДЕНО И ВЕДРО: Температурата ќе се движи од -15 до 4 степени

Во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во јужните делови кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има услови за провејување на слаб снег. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 15 до минус 4, а дневната од минус 2 до 4 степени.

Во Скопје слично време со зголемена облачност попладне и кон крајот на денот. Утринската температура ќе се спушти до минус 9, а дневната ќе достигне до еден степен.

До среда ќе се задржи претежно стабилно и суво време, а во среда кон крајот на денот и во четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и снег. Утринските температури и натаму ќе бидат под нулата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.