fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Свечена академија за Денот на Европа

Маркетинг

Актуелно

Свечена академија за Денот на Европа

Свечена академија по повод Денот на Европа 2015, ќе се одржи вечер во Младинскиот културен центар во Скопје во организација на Европското движење во Република Македонија.

Покровител на манифестацијата е министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, која треба да се обрати пред присутните, а најавени се поздравни обраќања и на претседателот на ЕДРМ, Милева Ѓуровска и на амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав,

На свеченоста, меѓу другото, ќе биде доделена награда за Европска личност за 2014 година на академскиот ликовен уметник Јован Балов.

Поканети се претставници на Владата, од  Делегацијата на ЕУ во РМ, на дипломатските претставништва, членови на Европското движење и други гости.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.