fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Свечена академија за Св. Мајка Тереза

Актуелно

Свечена академија за Св. Мајка Тереза

Во рамки на Татковинската прослава „Денови на Св. Мајка Тереза“ која се одржува по повод прогласувањето на Мајка Тереза за Светица денеска во МАНУ ќе биде одржана Свечена академија.

На Свечената академија најавени се обраќања на Таки Фити, претседател на МАНУ, Елизабета Канческа-Милевска, министер за култура и Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх.

На Академијата ќе настапат и студенти од Факултетот за музичка уметност во Скопје.

Вечер во катедралата „Свето Срце Исусово“ ќе се одржи света миса, а во Музејот на Град Скопје ќе биде отворена изложба и прикажани филмови во организација на Сестрите Мисионерки на Љубовта.

Татковинската прослава „Денови на св. Мајка Тереза“ се одржуваат од 5 до 11 септември.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.