Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РОДИЛА 10 БЕБИЊА: 37-годишна жена од Јужна Африка постави нов светски рекорд

Свет

РОДИЛА 10 БЕБИЊА: 37-годишна жена од Јужна Африка постави нов светски рекорд

РОДИЛА 10 БЕБИЊА: 37-годишна жена од Јужна Африка постави нов светски рекорд

Нов светски рекорд беше поставен од 37-годишна жена, која родила, верувале или не, десет бебиња со што и официјално беше надминат последниот рекорд на Халима Сисе која роди девет деца во Мароко во мај годинава.

Жосиаме Ситол стана мајка на седум момчиња и три девојчиња кои се родени во болница во главниот град на Јужна Африка – Преторија.

Како што пренесуваат локалните медиуми, таа се породила со царски рез.

Жосиаме за време на бременоста за медиумите изјави дека е „шокирана и фасцинирана“ од фактот дека носи толку многу бебиња.

Лекарите велат дека случајот е вистинска реткост, бидејќи не е резултат на третман со неплодност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Свет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.