fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Од понеделник заладување со врнежи од дожд и засилен ветер

Актуелно

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Од понеделник заладување со врнежи од дожд и засилен ветер

Во Македонија викендов ќе преовладува нестабилно време со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

– Во сабота попладне и в недела ќе биде нестабилно со локален развој на конвективна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и југоисточните делови од земјава, соопшти УХМР.

Позначителна промена на времето ќе има в понеделник кога ќе преовладува облачно и свежо време со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни. Температурата значително ќе опадне, а на места ќе биде и за десетина степени пониска во однос на претходните денови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.