fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТРАГЕДИЈА ВО ХРОМ: Камион прегази и усмрти 11-годишно девојче

Маркетинг

Актуелно

ТРАГЕДИЈА ВО ХРОМ: Камион прегази и усмрти 11-годишно девојче

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 15:30 часот во скопската населба Хром загина девојче на возраст од околу 11 години.

Како што информираат од МВР, товарно моторно возило удрило во пешакот на раскрсницата меѓу улиците „Адолф Циборовски“, „Ангел Динев“ и „Стефан Филиповиќ“.

Екипа на итна медицинска помош констатирала дека малолетното девојче починало на лице место.

Полицијата ги испитува причините за несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.