fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Учениците од ОУ „11 Октомври“ од денеска на настава

Актуелно

Учениците од ОУ „11 Октомври“ од денеска на настава

Учениците од основното училиште „11 Октомври“ од денеска повторно почнуваат со редовна настава. 

Во соопштението од училиштето се наведува дека  согласно официјалните резултати од надлежните институции водата е хемиски и бактериолошки исправна, а не се најдени ниту концентрации поголеми од дозволените во воздухот. Одлуката е донесена по заедничката средба на заменик министер за образование и наука Спиро Ристовски и градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски.

– Деновиве училиштето е  целосно дезинфицирано, а причина за отсуствата на учениците се високите температури и вирозните заболувања, се вели во соопштението.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.