fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Облачно и посвежо со повремен дожд

Актуелно

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Облачно и посвежо со повремен дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во северните и западните делови каде на планините ќе се формира нова снежна покривка.

Преку денот ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието и на планинските места.

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од пет до 15 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно и доста посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен на моменти засилен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се искачи до девет степени.

Во недела и во понеделник времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност, а дневната температура ќе бележи пораст.

Од вторник се очекува променливо облачно време со повремен локален дожд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.