Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со умерен ветер

Вести

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со умерен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од два до 13, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до 8 и дневна до 23 степени.

Во наредните денови ќе биде стабилно и суво и од недела ќе има пораст на дневната температура. Во вторник се очекува извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.