fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Владата почнува со целосно обесштетување на поплавените

Актуелно

Владата почнува со целосно обесштетување на поплавените

Почнува целосната исплата на оштетените лица во августовските поплави, одлучи Владата.

Како што соопшти денеска владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев, исплатата ќе се реализира во неколку транши, овој и наредниот месец. Со првата транша вредна 118 милиони денари ќе бидат опфатени 947 предмети или 25 отсто  од засега утврдените четири илјади.

– Граѓаните да бидат сигурни дека Владата ќе го реализира ветувањето дадено во август и ќе ги обесштети сите што беа зафатени од поплавите, нагласи Ѓорѓиев на прес-конференција.

Според него, првата транша би требало да се реализира до крајот на оваа недела.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.