fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно со сончеви периоди

Актуелно

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 15 до 22 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во петок под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има повторно зголемување на облачноста и врнежи од дожд, особено во доцните попладневни и вечерни часови кога наместа врнежите ќе бидат и пообилни. Температурата ќе биде без позначителни промени.

За време на викендот ќе преовладува стабилно време, во сабота релативно свежо со слаб до умерен северен ветер, а од недела ќе има благ пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.