Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВНИМАВАЈТЕ: Вечерва и утре ќе дува засилен ветер до 90 км/час

Актуелно

ВНИМАВАЈТЕ: Вечерва и утре ќе дува засилен ветер до 90 км/час

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови најпрво на југот и долж Повардарието ветерот ќе биде повремено засилен и ќе достигнува брзина и до 70 км/час.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 13 до 17 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе дува повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Денеска попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер. Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои ноќта во вторник спрема среда на места во западните делови од земјата и на планините ќе преминуваат во снег. Врнежите во северните делови ќе бидат нешто пообилни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.