Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Центар најзагаден воздухот

Актуелно

Во Центар најзагаден воздухот

Скопската општина Центар е најзагадена. Мерната станица регистрира концентрации на 431 микрограм ПМ10 честички на метар кубен.

Според мерењата загаден е воздухот и во другите скопски општини, Тетово, Битола, Кавадарци, Кичево и Кочани.

Во Тетово се регистрирани 310 микрограми, во Лисиче 273, Карпош 220, Гази Баба 206, кај Ректорат 154, во Кавадарци 133, во Кичево 124, Миладиновци 106, Кочани 90 и Битола 84 микрограми на метар кубен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.