fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во прекин патот Струга – Ќафасан, забрана за камиони на неколку правци

Маркетинг

Актуелно

Во прекин патот Струга – Ќафасан, забрана за камиони на неколку правци

Поради обилни врнежи од снег сообраќајот на патниот правец од Струга кон граничниот премин Ќафасан од 7 часот е во прекин за сите видови на возила.

Претходно Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека поради остатоци од снег на коловозите, забрани за движење на тешки товарни возила има на планинските премини Стража и Пресека, како и на патните правци крак Маврово – Дебар и Тетово – Попова Шапка, каде забраната важи и за автобуси. За патничките возила движењето е отежнато и се препорачува употреба на зимска опрема.

Поради отежнатите услови во западниот дел од државата, за патување до Охрид и Струга од АМСМ препорачуваат да се користи патниот правец Скопје – Велес – Прилеп – Битола.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.