fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вознемирувачки фотографии: Куманово еден ден по вооружениот напад

Маркетинг

Актуелно

Вознемирувачки фотографии: Куманово еден ден по вооружениот напад

Насловна фотографија: Слободна Европа

Откако во текот на вчерашниот ден полицијата ја заврши акцијата во кумановската Дива населба, денеска полиција дозволи влез на медиумските екипи и населението на локациите каде два дена полицијата се бореше со теростичката група.

Населбата се уште мириса на чад, а улиците се полни со испукани куршуми, но и остатоци од оружје.

Зградите и куќите имаат голем број дупки од пукањето, додека внатрешноста на домовите е целосно уништена.

ВНИМАНИЕ, ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ СЛЕДУВААТ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Фотогалерија: Слободна Европа – целосната галерија погледнете ја со клик тука

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.