Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска пороен дожд и грмежи, од петок нагло затоплување

Временска прогноза

Денеска пороен дожд и грмежи, од петок нагло затоплување

Денеска пороен дожд и грмежи, од петок нагло затоплување

Променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи, најавува УХМР за денеска.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Во четврток ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Во петок и за време на викендот се очекува стабилно, суво и топло време со значителен пораст на температурата.

Во петок, се предвидуваат дневни температури од 25 до 33 степени, додека за сабота се очекува максималната да се движи од 27 до 35 степени Целзиусови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.