Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска сончево и топло – од четврток повторно влажен бран со пороен дожд

Временска прогноза

Денеска сончево и топло – од четврток повторно влажен бран со пороен дожд

Денеска сончево и топло – од четврток повторно влажен бран со пороен дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Околу пладне и попладне ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од осум до 15 степени, а дневната температура од 18 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Околу пладне и попладне ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната температура до 27 степени.

Преодно стабилизирање ќе има во среда, а од четврток попладне под влијание на влажен бран нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.