Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонија ќе биде погодена од снежен бран за викендот

Временска прогноза

Македонија ќе биде погодена од снежен бран за викендот

По краткотрајното затоплување, викендов студен и снежен бран ќе ja зафати целата територија на Македонија, најавуваат метеоролозите.

Се очекуваат пообилни врнежи од снег, особено во западните делови на државата, со формирање на снежна покривка од над 30 сантиметри на планините и од 5 до над 20 сантиметри во градовите.

Возачите се повикуваат на поголема внимателност, бидејќи ќе има засилен северен ветер, а во Скопје и околината се очекува формирање на снежна покривка со висина до 10-15 сантиметри. Метеоролозите предупредуваат за појава на голомразица поради ниските температури.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.