Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТОПЛОТНИОТ БРАН ПРОДОЛЖУВА: Идната недела до 41 степени!

Временска прогноза

ТОПЛОТНИОТ БРАН ПРОДОЛЖУВА: Идната недела до 41 степени!

ТОПЛОТНИОТ БРАН ПРОДОЛЖУВА: Идната недела до 41 степени!

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до 39 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје слично време со утринска температура до 17 степени и дневна до 36 степени.

Топлотниот бран кој ја зафати нашата земја продолжува – од вторник повторно ќе биде многу топло со пораст на дневните температури до 40 степен. Најтопло ќе биде во четврток кога, според најавите, максималната температура ќе се движи од 33 до 41 степен.

Од средина на неделата ќе има услови за краткотрајна попладневна изолирана нестабилност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.