fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена облачност

Актуелно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од  12 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

В петок ќе има повремени локални врнежи од дожд. За време на викендот и во почетокот на работната недела времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло. Во понеделник ќе дува умерен, а наместа повремено и засилен јужен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.