fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно и потопло

Вести

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно и потопло

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Во крајните западни делови можни се локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе достигне до 8 степени.

Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, и ќе биде релативно топло во однос на овој дел од годината. За време на викендот во одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.