fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево и топло – од понеделник температурата ќе се искачи над 40 степени!

Актуелно

Времето денес: Сончево и топло – од понеделник температурата ќе се искачи над 40 степени!

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. 

Повремено ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. УВ индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 24 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи околу 20, а дневната ќе достигне до 35 степени.

Во текот на следната недела под влијание на многу топла и сува воздушна маса ќе преовладува сончево и уште потопло време со температури на повеќе места над 35, а долж Повардарието и над 40 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.