fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со слаб северен ветер

Вести

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со слаб северен ветер

Времето во Македонија  денеска ќе биде сончево со слаб, претпладне умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а максималната од 20 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 25 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно, суво и топло време, со позитивни утрински температури, а максималните ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Од утре ќе има појава на мала до умерена локална облачност, а од средината на неделата ветерот ќе биде од јужен правец.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.