fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево со температура до 32 степени

Актуелно

Времето денес: Сончево со температура до 32 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени,  а дневната од 25 до 32 степена.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.  Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

И натаму следува период на претежно стабилно и потопло време, со слаб до умерен северен ветер, а температурите ќе бидат без поголеми промени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.