fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вторник е неработен ден – погледнете уште колку дена нема да работиме оваа година

Актуелно

Вторник е неработен ден – погледнете уште колку дена нема да работиме оваа година

Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, 5 јули вторник е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од исламска вероисповед им го честитаат празникот Рамазан Бајрам.

Ова се останатите неработни денови во 2016 година

За сите граѓани на РМ:

 • 5 јули (вторник) Рамазан Бајрам, прв ден на Рамазан Бајрам
 • 2 Август (вторник) Ден на Републиката
 • 8 Септември (четврток) Ден на независноста
 • 11 Октомври (вторник) Ден на народното востание
 • 23 Октомври (сабота) Ден на македонската револуционерна борба
 • 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”

За граѓаните од православна вероисповед:

 • 17 јуни (петок) Духовден, петок пред Духовден
 • 28 август (недела) Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица)

За граѓаните од католичка вероисповед:

 • 01 ноември (вторник), Празникот на сите светци
 • 25 декември (недела), првиот ден на Божиќ

За граѓаните од муслиманска вероисповед

 • 13 септември (вторник), Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ

 • 22 ноември (вторник), Ден на Албанската азбука

За граѓаните припадници на еврејската заедница во РМ

 • 12 октомври (среда), Јом Кипур, првиот ден на Јом Кипур

За граѓаните припадници на бошњачката заедница во РМ

 • 28 септември (среда), Меѓународен ден на Бошњаците

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

 • 21 декември (среда), Ден на настава на турски јазик

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.