fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зголемен интензитетот на сообраќај

Актуелно

Зголемен интензитетот на сообраќај

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Во сила е и времениот режим за сообраќај на тешките товарни возила, кој важи до 31 август.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.