fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зимата започнува со магливо утро и потопло време со температура до 17 степени

Актуелно

Зимата започнува со магливо утро и потопло време со температура до 17 степени

Зимата во Македонија и на северната полутопка на Земјата почна денеска во 05 часот 47 и 09 секунди. Во истовреме на јужната Земјина хемисфера почна летото. 

На почетокот на зимата денот е најкраток, а ноќта најдолга. Сонцето во Скопје изгреа во 06 часот и 58 минути, а ќе зајде во 16 часот и 5 минути. Денот ќе трае 09 часа и 07 минути.

Метеоролозите за првиот зимски ден најавуваат претежно сончево и потопло време со температура до 17 степени.

Зимата ќе трае 88 дена и ќе заврши на 20 март 2016 во 05 часот и 31 минута кога ќе настапи пролетта.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.