fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По утринската магла, сончево и потопло

Актуелно

По утринската магла, сончево и потопло

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност. По одделни котлини претпладне ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. 

Дневната температура ќе се движи од девет до 16 степени.

Во Скопје сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до девет степени.

Во наредните денови дневните температури ќе бидат во пораст и релативно високи за овој период од годината, и тоа во југоисточните делови и на повисоките места и планините. Според УХМР, максималната дневна температура утре ќе биде 17, во среда 18, а во четврток 19 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.