fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Аеродромот „Ататурк“ во Истанбул нуди превоз на патници со луксузни таксија

Занимливости

Аеродромот „Ататурк“ во Истанбул нуди превоз на патници со луксузни таксија

Патниците кои пристигнуваат на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, од денес ќе можат да се возат и со луксузни такси возила.

Првите луксузни такси возила беа пуштени во сообраќај утрово.

Тие имаат широко купе со кожени навлаки и собираат шест патници. Секако, тука се и специјалните поволности, како што е комфорот.

Идејата и одлуката за новитетот е на Здружението на такси возачите при аеродромот „Ататурк“.

Цената на возењето со новите таксија со натпис „луксузни” е двојно повисока од вообичаената.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.