Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Баба на 93 години замина во Кенија да волонтира

Занимливости

Баба на 93 години замина во Кенија да волонтира

Баба Ирма од Италија одлучи на 93 години да отпатува во Кенија, каде што три недели ќе волонтира во сиропиталиште.

Фотографија, на која баба Ирма со едната рака се потпира на бастум, а со другата влече црвен куфер, на Фејсбук сподели нејзината внука Елиса Колтро.

– Погледнете ја, дали може некој да ја спречи, напиша внуката под фотографијата.

Статусот на Фејсбук е споделен околу 7.000 пати и тоа за два дена.

Инаку, бабата долго време го поддржувала сиропиталиштето во Кенија, основано од мисионер од нејзиниот крај, и конечно одлучи, во придружба на нејзината ќерка, да оди да волонтира неколку недели.

Ирма останала вдовица на 26 години и сама ги одгледала своите три деца.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.