Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЕ ЗА УБАВИНА: Русин шиша жени со секира (ВИДЕО)

Видео

СЕ ЗА УБАВИНА: Русин шиша жени со секира (ВИДЕО)

Фризерот Данил Истомин од градот Новосибирск во Русија стана познат по сосема невообичаена метода на шишање.

Тој користи секира и притоа објаснува дека тоа е едноставна метода за која не е потребно ништо друго осен познавање геометрија.

Стекна популарност откако на телевизија беше прикажано видео во кое се гледа дека тој со секира шиша жена во ресторан.

Во својот салон има дрвена површина на која муштеријата ја става главата за да може тој да има подобар пристап до косата. По грубото шишање, Данил преминува на финеси и ја завршува фризурата користејќи спрејови и препарати како и „обичните“ фризери.

Данил не е првиот кој ја применува оваа застрашувачка техника на шишање. Во текот на 30-те и 40-те години од минатиот век било сосема вообичаено косата да се крати со секира. Всушност, тогаш не од исти причини, бидејќи порано со тој чин го покажувале квалитетот, острината и прецизноста на секирата на потенцијалните купувачи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.