fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бела Хадид го започна новиот тренд на Инстаграм (ФОТО)

Магазин

Бела Хадид го започна новиот тренд на Инстаграм (ФОТО)

Некои трендови на Инстаграм стануваат хит без некоја посебна причина, а еден таков сега иницира манекенката Бела Хадид.

Не станува збор за никаков моден или естетски тренд, туку за поза при фотографирање која е наречена „Бамби“, по ликот од цртаните филмови на Волт Дизни.

Станува збор за поза во која се седи на листовите од нозете со подзакривен грб и тоа најчесто во костими за капење.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.