Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Добитничка на 5 милиони долари не знае како да ги потроши парите

Занимливости

Добитничка на 5 милиони долари не знае како да ги потроши парите

Бренда Џенти од Вирџинија освои џек-пот од 5 милиони долари, а претходно веќе добила две парични награди.

Таа прво освоила 5.000 долари на среќка. Неколку недели подоцна, наследила добивка и од 500 долари.

Џентри вели победничката низа и продолжила во ноември, кога купила среќка во Шарлотсвил и, откако ја изгребала, сфатила дека добила дури пет милиони долари.

Таа вели дека е воодушевена и не знае како да потроши толку многу пари.

– Малку сето ова ме излудува, бидејќи не сакам да го сменам мојот начин на живот, изјави среќната добитничка.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.